.
.
.

ویدیو..ورود نيروهاى کشورهای اسلامی به سعودی براى شركت در رزمایش «رعد شمال»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای کشورهای اسلامی برای پیوستن به بزرگترین رزمایش «رعد شمال» که در سعودی اجرا می شود، امروز سه شنبه 16 فوریه وارد این کشور شدند.

نیروهایی از مصر، پاکستان، اردن، کویت، عمان و دیگر کشورهای عربی از جمله کشورهای شرکت کننده در این مانور نظامی بزرگ هستند.

سایت «درع الوطن» وابسته به ارتش سعودی تصاویر ویدیویی از ورود این نیروها با تجهیزات نظامی سنگین به کشور سعودی را منتشر کرده است.

طبق این گزارش ورود جنگنده‌های پیشرفته از مصری، ترکیه، پاکستان، امارات و دیگر کشورهای اسلامی برای مشارکت در این رزمایش گسترده همچنان ادامه دارد.

رزمایش «رعد شمال» در پایگاه نظامی ملک فهد در شهر حفر الباطن در شمال کشور سعودی و با حضور 20 کشور دوست و اسلامی برگزار می‌شود.

کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، اردن، بحرین، سنگال، سودان، کویت، مالدیو، مغرب، پاکستان، چاد، تونس، کمور، جیبوتی، عمان، قطر، مالری، مصر، موریتانی و موریس در این رزمایش شرکت می‌کنند.

علاوه بر حضور نظامی این کشورها، نیروهای سپر دفاعی شبه جزیره نیز در این رزمایش حاضر خواهد بود.

رزمایش رعد شمال گسترده‌ترین مانور نظامی از لحاظ شمار کشورهای شرکت کننده، کیفیت تجهییرات نظامی بکار گرفته شده، و استفاده از جنگ افزارهای پیچیده در نوع خود است.

حضور جنگنده‌های متنوع، و یگان‌های متعدد توپخانه، تانک، پدافند هوایی، ناوهای دریایی، و همچنین آمادگی رزمی 20 کشور جهان از نکات برجسته این رزمایش هستند.

رزمایش رعد شمال با حضور نیروهای سعودی و کشورهای برادر و دوست نشان از اتحاد این کشورها و چالشهای فراروی آنها است برای حفظ ثبات و صلح در منطقه دارد.

تحلیلگران بر این باورند که برگزاری رزمایش رعد شمال تاییدی بر همسویی کشورهای مشارکت کننده با اهداف پادشاهی سعودی برای حفاظت از صلح و ثبات در منطقه است.