.
.
.

توپخانه ترکیه به آتشباری از سوی سوریه پاسخ داد

تصرف تل رفعت توسط شبه نظامیان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی ترکیه روز سه شنبه به خبرگزاری رویترز گفتند توپخانه این کشور به آتشباری از سوی سوریه پاسخ داده است. این منابع گفتند این چهارمین روز آتشباری پی در پی ارتش ترکیه است.

ترکیه روز دوشنبه به کردهای شمال سوریه اخطار کرد در صورت تصرف شهری در شمال سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه با "شدیدترین واکنش" روبرو خواهند شد.

ترکیه همچنین روسیه را متهم کرد که دست به "جنایت جنگی آشکار" در شمال سوریه زده، و در موشک باران این مناطق شماری از مردم را کشته است. ترکیه همچنین به شبه نظامیان کرد اخطار کرد که در صورت تصرف شهر اعزاز در شمال سوریه با واکنش شدید این کشور روبرو خواهند شد.

این در حالی است که روز سه شنبه دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کردند شبه نظامیان کرد شهر تل رفعت در استان حلب را به تصرف خود درآوردند. شهر تل رفعت در نزدیکی مرز ترکیه قرار دارد.

بر اساس این گزارش شبه نظامیان گروه "نیروهای دموکراتیک سوریه" که ترکیبی از جنگجویان کرد و عرب است عصر روز دوشنبه شهر تل رفعت را به کنترل خود درآوردند. شهر تل رفعت یکی از آخرین مناطق تحت کنترل مخالفان سوری در استان حلب است.

با پشتیبانی هوایی روسیه از نیروهای رژیم بشار اسد در هفته های اخیر مخالفان سوری دچار تلفات سنگین در مناطق تحت کنترل خود شده اند. مخالفان سوریه هنوز شرق تل رفعت و شهر اعزاز، در نزدیکی مرز ترکیه را در کنترل خود دارند.

شبه نظامیان کرد چند روز پیش هم در پی درگیریهای شدید موفق شدند فرودگاه منغ را در نزدیکی شهر اعزاز تصرف کنند.