.
.
.

ارتش یمن 2 منطقه استراتژیک را از حوثی‌ها بازپس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی در استان تعز روز سه شنبه 16 فوریه 2016 اعلام کردند، ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی این کشور دو منطقه استراتژیک مسراخ و حیفان را از شبه نظامیان حوثی و صالح بازپس گرفته اند.

به گزارش العربیه، نیروهای دولتی یمن علاوه بر مناطق مسراخ و حیفان، موفق به بازپسگیری تپه‌های الخزان که شبه نظامیان حوثی در آن متمرکز بودند، شدند.

همچنین مقاومت مردمی با هجوم به به جنوب شهر حیفان منطقه را از وجود حوثی پاکرده و آنها را مجبور به فرار از منطقه کردند.

این در حالی است که شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح پس از شکست در منطقه عسيلان واقع در استان بيحان این مناطق را با موشک کاتیوشا و توپخانه هدف قرار دادند.

این در حالی است که روز گذشته 59 تن از شبه نظامیان حوثی و عبد الله صالح از جمله شماری از فرماندهان کودتاگران در بمباران جنگنده های ائتلاف عربی کشته شدند.

در استان تعز در جنوب غربی یمن 29 حوثی در جریان در گیری با نیروهای مقاومت مردمی و بمباران هوایی نیروهای ائتلاف کشته شدند.

طبق گزارش های رسیده از مناطق درگیری، جنگنده های ائتلاف عربی مواضع حوثیها و علی عبدالله صالح را را در منطقه «الزویم» و «الوازعیه» در غرب استان تعز را به شدت بمباران کردند.

همچنین جنگنده های ائتلاف عربی لشکر 22 در منطقه «الجند» و پدافند هوایی واقع در «کوه «اومان» را مورد حمله قرار داده و آن را به طور کامل منهدم کردند.