.
.
.

کشته شدن دهها تن از حوثی‎‌ها در حملات هوایی ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی در یمن روز دوشنبه 15 فوریه 2016 از کشته شدن 59 تن از شبه نظامیان حوثی و عبد الله صالح در نتیجه بمباران جنگنده های ائتلاف عربی خبر دادند.

به گفته این منابع شماری فرماندهان نظامی حوثی ها در میان کشته شدگان به چشم می خورد.

در استان تعز در جنوب غربی یمن 29 حوثی در جریان در گیری با نیروهای مقاومت مردمی و بمباران هوایی نیروهای ائتلاف کشته شدند.

طبق گزارش های رسیده از مناطق درگیری، جنگنده های ائتلاف عربی مواضع حوثیها و علی عبدالله صالح را را در منطقه «الزویم» و «الوازعیه» در غرب استان تعز را به شدت بمباران کردند.

همچنین جنگنده های ائتلاف عربی لشکر 22 در منطقه «الجند» و پدافند هوایی واقع در «کوه «اومان» را مورد حمله قرار داده و آن را به طور کامل منهدم کردند.

طبق این گزارش ها معین یحیی ظفران یمی از فرماندهان برجسته حوثی ها در درگیری های منطقه «ذوباب» در استان تعز در نزدیکی تنگه باب المندب کشته شد.در منطقه المشجع در استان مارب در شمال شرق صنعا، نیز 6 تن از شورشیان حوثی طی درگیری با نیروهای مقاومت مردمی کشته شدند.

منابع نظامی مقاومت مردمی همچنین تاکید کردند، جنگنده های ائتلاف با هدف قرار دادن مخازن سلاح حوثی ها در غرب استان مارب مقادیر زیادی از ذخیره سلاح حوثی ها را منهدم کردند.

همچنین در منطقه «نهم» در صنعا، 10 نفر از شبه نظامیان در جریان درگیری‌های خشونت آمیز با ارتش ملی و مقاومت مردمی کشته شدند.