.
.
.

احمد داوود اوغلو: به حملات علیه شبه‌نظامیان کرد در سوریه ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه روز یکشنبه 14 فوریه در گفت‌وگوی تلفنی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تأکید کرد، که برغم فشارهای بین المللی برای متوقف کردن گلوله باران توپخانه ای، کشورش به حملات علیه شبه‌نظامیان کرد وابسته به حزب «اتحاد دمکراتیک» در سوریه ادامه می‌دهد.

نخست‌وزیر ترکیه در این مکالمه تلفنی با صدراعظم آلمان تاکید کرد که ترکیه به حزب اتحاد دموکراتیک کردها (PYD) در سوریه اجازه نخواهد داد که در مرزهای ترکیه فعالیت نظامی داشته باشد لذا آنکارا به حملات خود ادامه خواهد داد.پ

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از بیانیه دفتر نخست‌وزیر ترکیه، اوغلو به مرکل گفت :«ترکیه به حزب اتحاد دموکراتیک کردها اجازه نمی‌دهد اقدامات تهاجمی انجام دهد. نیروهای امنیتی ما، پاسخ لازم را ارائه کرده است و همچنان به ارائه پاسخ لازم ادامه می‌دهد».

این در حالی است که دهها شبه نظامی کرد در جریان کنترل جاده اصلی تل رفعت به منطقه اعزاز در شمال حلب توسط گلوله باران توپخانه ای ترکیه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری شهبا پرس، شبه نظامیان کرد سوریه روز گذشته روستای «عین دقه» واقع در جنوب اعزاز را به کنترل خود در آوردند.

همچنین در گلوله باران توپخانه ای ترکیه که طی آن پادگان «قیبار» واقع در شرق شهر «عفرین» در حومه حلب هدف قرار گرفت، دهها تن از شبه نظامیان کرد (PYD به قتل رسیدند.

حملات توپخانه‌ای ترکیه طی دو روز گذشته اهداف حزب اتحاد دموکراتیک کردها (PYD) و یگان‌های پشتیبانی مردمی کُرد (YPG) را به شدت مورد هدف قرار داد.