.
.
.

یمن...آزادسازی صنعا از دست حوثی‌ها نزدیک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز یکشنبه 14 فوریه اعلام کردند که با توجه به پیشروی‌های اخیر نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن به سوی صنعا و قطع راههای امدادرسانی حوثی ها، به نظر می رسد که عملیات آزاد سازی کامل پایتخت از دست حوثی‌ها نزدیک شده است.

در همین حال نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی اقدام به بسیج نیروهای بیشتری در اطراف صنعا، کرده اند . همزمان با فراخوان گسترده همه نیروهای مقاومت و ارتش یمن برای عملیات آزادسازی صنعا، جنگنده های ائتلاف عربی حملات شدید خود را به مواضع حوثی‌ها و صالح در مرکز پایتخت و اطراف آن افزایش دادند.

منابع ارتش ملی تاکید کردند که پیشروی به سوی صنعا، با هدف آزادسازی آن از دست شورشیان حوثی وصالح طی روزهای آینده تحقق خواهد یافت .بویژه که نیروهای مقاومت مردمی جندین منطقه استراتژیک در اطراف صنعا را طی روزهای گذشته از دست حوثی ها خارج کردند.

هفته گذشته نیروهای مقاومت مردمی منطقه استراتیژیک «نهم» در شمال شرق صنعا را به تصرف خود در آوردند. منطقه نهم به عنوان دروازه اصلی ورود به صنعا به شمار می رود تصرف این منطقه معادله نظامی را به نفع مقاوت مردمی تغییر داده است.

موقعیت نظامی منطقه «نهم» در شمال شرق صنعا آنچنان با اهمیت است که شبه نظامیان حوثی طی روزهای گذشته با تمام توان خود تلاش کردند که آن را مجددا بازپس گیرند اما همه حملات آنها بوسیله مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن با شکست روبرو شد.