.
.
.

شمار آوارگان سوری در مرزهای ترکیه به 100 هزار نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع ترک روز یکشنبه اعلام کردند که دهها هزار آواره سوری که بر اثر حملات جنگنده های روسیه و ارتش اسد به مناطق مسکونی شمال حلب به سوی مرزهای ترکیه فرار کرده‌اند. این تعداد چند هزار آواره سوری در منطقه مرزی ترکیه پشت مرزهای ترکیه گرفتار شدند.

آوارگان سوری می گویند نیروهای اسد و روسیه مناطق مسکونی را هدف قرار داده و شماری زیادی از کودکان و زنان در این مناطق بر اثر بمباران بی رویه روس‌ها کشته شدند.

آوارگان سوری به دنبال پیدا کردن یک راه ورودی به ترکیه هستند اما ارتش ترکیه که خود را در خطر حملات تروریستی داعش یا عناصر کرد وابسته به «پ ک ک» می دانند از بازکردن مرزهای خود به روی موج 100 هزار نفری آوارگان سوری خودداری کرد.

گزارش رسیده از مرز ترکیه حاکی از آن است که حدود 100 هزار آواره سوری از حومه شمال حلب به روستاهای متروکه در نزدیکی مرز ترکیه فرار کردند .

طبق این گزارش حدود 35 هزار نفر از این تعداد آوارگان بوسیله ترکیه در نزدیکی مرز این کشور در چادرها اسکان داده شدند. همچنین برخی از آوارگان به سوی شهرهای دیگر سوریه پناه بردند. اما تعدادی از آنها در شرایط سخت سرما بی پناه در صحرا آواره شده اند. برخی گزارش حاکی از آن است که جنگندههای روسیه حتی چادرهای برخی از آوارگان را نیز بمباران می کنند.