.
.
.

ترکیه شمال سوریه را گلوله باران کرد و 35 جنگجوی کُرد کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع ترکیه نزدیک به دولت این کشور، از گلوله باران توپخانه ترکیه علیه «نیروهای حمایت کُرد» در سوریه خبر دادند که در نتیجه آن 35 تن از جنگجویان کُرد کشته و 15 نفر زخمی شدند.

بنا بر این منابع، توپخانه ترکیه، 19 موضع کردها را هدف قرار داده است. ارتش ترکیه، 81 گلوله توپ به سمت این اهداف شلیک کرده است.

بنا بر اعلام منابع مختلف، ارتش ترکیه مواضع شبه‌نظامیان کُرد را در اطراف شهرک اعزاز در شمال سوریه بمباران کرد. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که کُردها مناطق تحت تصرف خود در سوریه را با کمک حملات هوایی روسیه توسعه دادند و بخشی از مناطق تحت کنترل مخالفان حکومت اسد را تصرف کردند.

روز گذشته جنگنده های روسیه، شهر تل رفعت را که در دست انقلابیون است، بمباران کردند.

منابع نظامی ترکیه به خبرگزاری آناتولی تاکید کردند که جنگجویان کُرد، از منطقه موعناز در جنوب غرب شهر اعزاز در حلب، به سمت پایگاه نظامی «آکچه باغلار» شلیک کرده اند. ارتش ترکیه در واکنش به این اقدام نیروهای کُرد، فورا پاسخ داده است.

همین منابع افزودند که نیروهای وابسته به رژیم سوریه در حومه لاذقیه نیز پایگاه جالی بوغازی را با خمپاره مورد هدف قرار دادند. نیروهای ترکیه در واکنش به این اقدام به سمت مواضع نیروهای اسد شلیک کردند.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه طی نشست مطبوعاتی در استان ارزنجان با اشاره به تیر‌اندازی نیروهای کُرد از سمت اعزاز سوریه به پایگاه نظامی «آکچه باغلار» استان کیلیس و پاسخ متقابل نیروهای مسلح ترکیه گفت این پاسخ در چارچوب قواعد تعامل انجام گرفت.

واشنگتن آنکارا به آرامش دعوت کرد

در مقابل، ایالات متحده آمریکا، از ترکیه خواسته است که بمباران مواضع کُردها و رژیم سوریه در شمال این کشور را متوقف کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفته است:« ما درباره اوضاع شمال حلب نگران هستیم و برای جلوگیری از گسترش تنش از سوی همه طرف های نزاع، تلاش می کنیم.»