.
.
.

جزئیات حضور نیروهای پادشاهی سعودی در ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ احمد عسیری مشاور دفتر وزیر دفاع سعودی، جزئیاتی درباره نیروی نظامی حاضر در پایگاه اینجرلیک ترکیه ارائه داد. سرتیپ عسیری در تماس با شبکه العربیه گفت حجم مشارکت نیروهای سعودی در جنگ علیه داعش، با تفاوت اهدافی که ائتلاف بین‌الملل وضع می‌کند، متفاوت خواهد بود.

او خاطرنشان کرد که پادشاهی عربی سعودی به جنگ با داعش در منطقه پر اهمیت‌تر برای این گروه که همان رقه سوریه و محیط اطراف آن است، پایبند است.

او افزود که نیروی سعودی موجود در ترکیه، شامل نیروی زمینی نیست بلکه جنگنده‌های وابسته به نیروی دریایی سعودی با کادر کامل هستند که به منظور افزایش حملات نظامی به ترکیه اعزام شدند.

در پاسخ به سوالی درباره ارتباط این اقدام با نتایج نشست دو روز پیش پیمان ناتو در بروکسل، سرتیپ عسیری تاکید کرد این اقدام، بخشی از نتایج این نشست است که در آن شرکت‌کنندگانی که نماینده اکثر کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی علیه داعش بودند، بر ضرورت افزایش حملات هوایی توافق نظر داشتند.

او افزود که این مشارکت، در چارچوب توافق‌نامه‌های دو جانبه نیست بلکه بخشی از ائتلاف بین‌المللی است. او ادامه داد که ترکیه و سعودی دو عضو فعال در این ائتلاف هستند.

سرتیپ عسیری در پاسخ به سوالی که آیا این مشارکت هوایی نشان از نزدیک شدن عملیات زمینی دارد؟ گفت: «در نشست بروکسل این مساله (مداخله زمینی) نیز به بحث گذاشته شد و توافق استراتژیک نیز در خصوص آن حاصل شد، اما جزئیات می‌آید که به کارشناسان سپرده شد».