.
.
.

ترکیه مواضع کُردها را در شمال سوریه بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا بر اعلام منابع مختلف، ارتش ترکیه مواضع شبه‌نظامیان کُرد را در اطراف شهرک اعزاز در شمال سوریه بمباران کرد. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که کُردها مناطق تحت تصرف خود در سوریه را با کمک حملات هوایی روسیه توسعه دادند و بخشی از مناطق تحت کنترل مخالفان حکومت اسد را تصرف کردند.

ساعاتی پس از انتشار گزارش‌ها در این باره، شنبه ۱۳ فوریه ارتش تركيه هدف قرار دادن مواضع شبه‌نظامیان حزب کُرد اتحاد دموکراتیک را در شمال سوریه تایید کرد.

پیش از آن یک منبع در دولت ترکیه به خبرگزاری رویترز گفته بود که ارتش ترکیه مواضع شبه‌نظامیان کُرد را در نزدیکی شهرک اعزاز در شمال سوریه بمباران کرد. او اما درباره جزئیات این حمله و دلایل آن سخنی به میان نیاورد.

این منبع افزود: «نیروهای مسلح ترکیه اقدام به شلیک خمپاره به مواضع کُردها در منطقه اعزاز کردند».

ترکیه حزب کُرد اتحاد دموکراتیک را مرتبط با حزب کارگران کردستان و یک گروه تروریستی به شمار می‌آورد.

از سویی دیده‌بان حقوق بشر سوریه هم اعلام کرد که ترکیه یک پایگاه هوایی و یک روستا در شمال سوریه را که کُردها اخیرا آن‌ها را تصرف کرده بودند، بمباران کرد.

یک مسئول کُرد هم بمباران پایگاه هوایی مینگ در شمال حلب را تایید کرد. او افزود که این پایگاه به تصرف ارتش انقلابیون کُرد در آمده است و نه واحدهای حمایت از خلق کُرد.

پس از انتشار این اخبار بود که احمد داووداغلو نخست وزیر ترکیه گفت کُردها باید از شهرک اعزاز عقب نشینی کنند. او چند روز پیش هم گفته بود در صورت نیاز کشورش علیه واحدهای حمایت از خلق کُرد اقدام خواهد کرد.