.
.
.

اسد: هنگام مذاکرات هم به جنگ نظامی ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می‌گوید در جریان مذاکرات صلح که قرار است در ژنو برگزار شود نیز به جنگ نظامی علیه مخالفانش ادامه خواهد داد. دولت سوریه تمام مخالفان خود را «تروریست» توصیف می‌کند.

اسد با خبرگزاری فرانسه مصاحبه کرده، متعهد به «با باز پس گیری کنترل تمام کشور» شد. او در عین حال افزود: «دست‌یابی به این هدف زمان زیادی می‌خواهد».

این مصاحبه که خبرگزاری فرانسه می‌گوید نخستین مصاحبه اسد پس از حدود دو ماه است، پنجشنبه ۱۱ فوریه در دمشق پایتخت سوریه انجام شده است. این مصاحبه پیش از پایان نشست بین‌المللی مونیخ بر سر بحران سوریه صورت گرفته که در آن قدرت‌های بزرگ جهان بر سر آتش بس در سوریه طی یک هفته آینده به توافق رسیدند.

این توافق اما شامل متوقف شدن حملات هوایی روسیه که برای پشتیبانی از نظام اسد و متحدانش با هدف کنترل شمال حملب و مناطق اطراف آن انجام می‌شود، نیست.

اسد در مصاحبه خود گفت که هدف از عمیت هدف «قطع راه» شمالی منتهی به مرز ترکیه است.

او افزود: «مشکل سوریه را کمتر از یک ماه می‌توان به پایان رساند» در صورتی که خطوط امداد مخالفان از ترکیه، اردن و عراق قطع شود.

اسد همچنین احتمال عملیات زمینی سعودی و ترکیه را در سوریه بعید ندانست.

پادشاهی عربی سعودی از آمادگی خود برای مداخله زمینی در سوریه به منظور جنگ با شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش خبر داده است.