.
.
.

آنکارا:سعودی جنگنده‌های خود را در پایگاه اینجرلیک ترکیه مستقر خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مولود چاووش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه شنبه ۱۳ نوامبر اعلام کرد که سعودی، جنگنده‌هی خود را به منظور جنگ با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه مستقر خواهد کرد. او گفت که آنکارا از اعلام آمادگی سعودی برای مشارکت در عملیات زمینی در سوریه پشتیبانی می‌کند.

چاووش اغلو با تاکید بر این که مداخله زمینی در سوریه در چارچوب یک استراتژی مشخص ضروری است، از آمارگی کشورش در کنار سعودی برای مشارکت در این عملیات خبر داد.

نیروهای سعودی

خبرگزاری فرانسه به نقل از چاووش اغلو گزارش داد که سعودی، جنگنده‌های خود را به پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه با هدف جنگ با گروه داعش خواهد فرستاد.

او همچنین افزود که سعودی، گروه‌هایی را با ترکیه اعزام کرده تا راه را برای اعزام جنگنده‌های خود که در جنگ علیه داعش شرکت خواهند کرد، هموار کنند.

همچنین روزنامه دیلی صباح ترکیه به نقل از چاووش اغلو گزارش داده که در صورت لزوم، ترکیه نیروی زمینی هم به ترکیه اعزام خواهد کرد.

او بر ضرورت وجود یک استراتژی واضح تاکید کرد تا ترکیه، سعودی و همه کشورها بتوانند در نبرد زمینی به منظور نابودی داعش شرکت کنند.

چاووش اغلو تاکید کرد که از نخستین روز ظهور داعش، سعودی و ترکیه از طرح مداخله نظامی در سوریه حمایت می‌کردند.

او افزود که این دو کشور تلاش کردند تا جامعه جهانی را نسبت به ضرورت مداخله زمینی برای از میان بردن داعش متقاهد کنند.

طرح مداخله زمینی

سعودی آمادگی خود را برای حضور در جنگ زمینی علیه داعش اعلام کرده است. این اعلام آمادگی با استقبال آمریکا روبرو شد.

ریاض به کشورهای عضو ائتلاف بین‌الملل علیه داعش طرحی برای مشارکت نیروهای ویژه در جنگ ارائه داد. این طرح بر جمع آوری اطلاعات و سازماندهی نیروهای اپوزیسیون میانه‌روی سوریه بر روی زمین استوار است.

از سویی روسیه از زمان دیمتری مدودوف نخست وزیرش هشدار داد که هر گونه مداخله زمینی در سوریه «به جنگ جهانی جدید» خواهد انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم