.
.
.

آمریکا: اسد دچار توهم شده اگر فکر کند راه حل بحران سوریه نظامی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مارک تونر، سخنگوی کاخ سفید آمریکا، روز جمعه 12 فوریه در واکنش به اظهارت بشار اسد که گفته تا پاکسازی کامل سوریه از مخالفان به جنگ خود ادامه خواهد داد گفت، بشار اسد دچار «توهم» شده اگر فکر کند که راه حل پایان دادن به بحران سوریه نظامی است.

اسد، رئیس جمهوری سوریه روز گذشته در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه گفته بود که تا بازپس گیری مجدد کل کشور به جنگ علیه مخالفان ادامه خواهد داد.

سخنگوی کاخ سفید گفت:«در روزهای آینده ما بیشتر به اقدامات عملی اهمیت خواهیم داد و نه سخن تا مشخص شود که طرف‌های درگیر تا چه اندازه به تعهدات خود پایبند و وفادارند».

وی افزود:« روسیه با شرکت در جنگ داخلی سوریه و بمباران مناطق مسکونی که در بوجود آوردن بحران انسانی سهیم بوده است. روسیه مناطقی را بمباران کرد که داعش هیچ حضوری در آنها ندارد».

سخنگوی کاخ سفید گفت:«وقت آن رسیده است که روسیه آتش بس را قبول کند و بیشتر از این به جنگ فرقه ای در سوریه دامن نزند».

کاخ سفید در بیانیه خود، از توافق مونیخ که در آن بر ضرورت برقراری آتش بس تاکید کرده است استقبال کرد و آن را گامی مهم برای آغاز گفتگوها دانست.

گفتنی است که پیش از ورود نیروهای روسیه در جنگ نیروهای اسد برغم کمک های ایران و حزب الله به شدت تضعیف شده بود ند به طوری که مخالفان به دروازه های دمشق رسیده بودند. اما پشتیبانی هوایی جنگنده های روسیه از ارتش سوریه باعث شد که نیروهای اسد مجددا مناطقی را از کنترل مخالفان خارج سازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم