.
.
.

وزير دفاع كويت: پايگاه‌هاى هوايى‌مان در اختيار ائتلاف عليه "داعش" است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شيخ خالد الجراح الصباح، معاون نخست وزير و وزير دفاع كويت، اعلام كرد كه كويت پايگاه‌هاى هوايى خود را در اختيار ائتلاف بين‌المللى عليه داعش قرار مى‌دهد.

الصباح در گفتگویی ویژه با "العربية.نت" پیش از بازگشت از نشست كشورهاى ائتلاف عليه داعش با اعضای پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" در مقر این سازمان در بروکسل، تاكيد كرد كه " كمک‌هاى كويت شامل حمايت‌هاى لوجستيک، اطلاعاتى و امنيتى در كنار كمک‌هاى انسانى است".

وزير دفاع كويت به برگزارى نشست كشورهای ائتلاف اسلامى در سعودى در ماه مارس آينده اشاره كرد و گفت كه هدف از اين نشست "بحث و تبادل نظر درباره نوع مشاركت ائتلاف اسلامى و ماموريت‌هاى موكول شده به كشورهاى عضو اين ائتلاف در جنگ عليه داعش" است.

وى افزود: "ائتلاف اسلامى بر اساس مبارزه با هر آنچه متعلق به مسايل تروريستى است، شكل گرفته و صرفا تنها براى جنگ با داعش نيست".

معاون نخست وزير و وزير دفاع كويت درباره تنش در روابط دو جانبه كشورهاى خليج و ايران خاطر نشان كرد كه " ايران كشورى اسلامى و دوست ماست و كويت روابط عالى با تهران دارد".

وى با اشاره به نقش كويت در روابط ايران و کشورهای خليج گفت:" كويت همواره براى نزديک كردن ديدگاه‌ها بين كشورهاى دوست و برادر تلاش مى‌كند".