.
.
.

مسکو: مذاکرات صلح سوریه قبل از 25 فوریه برگزار می شود

روسیه در ظرف یک هفته 510 بار مخالفان سوری را بمباران کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روسیه روز پنجشنبه گفت حاضر است راههای توقف بمباران سوریه را مورد بحث قرار دهد. این در حالی است که مخالفان سوری و کشورهای غربی ادامه بمبارانهای روسیه را دلیل شکست مذاکرات صلح ژنو می دانند.

خبرگزاری روسی انترفاکس، به نقل از گنادی گاتیلوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت که این کشور حاضر است راههای پایان جنگ در سوریه را مورد بررسی قرار دهد. گاتیلوف این سخنان را در کنفرانس مونیخ و در خلال گفتگوهای بین المللی پیرامون بحران سوریه گفت.

آمریکا و متحدان این کشور روز پنجشنبه در کنفرانس مونیخ قصد دارند تا مسکو را تحت فشار قرار دهند بار دیگر مذاکرات صلح بین رژیم اسد و مخالفان سوری برقرار شود. روسیه از ماه سپتامبر 2015 بمباران مخالفان رژیم اسد در سوریه را آغاز کرده است.

گاتیلوف گفت: "چه کسی مسئول شکست مذاکرات بوده است؟ مخالفان و ریاض. ما باید از آنها بپرسیم که آیا مذاکرات در 25 فوریه آغاز می شود. تا آنجا که ما می دانیم رژیم اسد حاضر است."

کشورهای غربی از روسیه می خواهند تا به حملات هوایی خود در سوریه پایان دهد، به ویژه آنکه دهها هزار آواره سوری هم اکنون در مرز این کشور با ترکیه تجمع کرده اند.

در همین حال وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد از تاریخ 4 فوریه لغایت 11 فوریه 510 سورتی هوایی علیه "هدفهای تروریستی" در سوریه انجام داده است. در این بیانیه آمده است که در این حمله های هوایی 1900 هدف شبه نظامیان مورد حمله قرار گرفته است.