.
.
.

عسیری: سعودی آماده اعزام نیرو به سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرلشگر احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع پادشاهی سعودی، گفت که این کشور آماده است به مجرد تصمیم ائتلاف بین المللی نسبت به اعزام نیرو به سوریه اقدام کند. عسیری گفت که مداخله نظامی در سوریه مانند هر عملیات نظامی دیگر خطراتی خواهد داشت، اما او تاکید کرد سعودی آماده اعزام نیروست و این تصمیم غیرقابل بازگشت می باشد.

عسیری در نشست خبری در بروکسل، مقر ناتو و پس از اجلاس ائتلاف بین المللی ضد داعش، گفت ائتلاف اسلامی علیه تروریسم در ظرف دو ماه آینده اجرایی می شود و "ما کارهای دیپلماتیک برای تشکیل ائتلاف اسلامی ضد تروریسم را انجام داده‌ایم."

عسیری تایید کرد که ایران پشتیبان شبه نظامیان تروریست در عراق و سوریه است.

شاهزاده محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد پادشاهی سعودی، ریاست هیات نمایندگی این کشور در اجلاس کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش در مقر ناتو را به عهده دارد.

در حاشیه این اجلاس وزیر دفاع سعودی با مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا، روبرتا پینوتی، وزیر دفاع ایتالیا، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، و دکتر اورسلا درلاین، وزیر دفاع آلمان مذاکرات جداگانه را انجام داد. در این دیدارها روابط دو جانبه در زمینه مسائل دفاعی و دستور کار اجلاس ائتلاف بین المللی ضد داعش مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وزیران دفاع ناتو از تلاشهای سعودی برای ایجاد ائتلاف نظامی-اسلامی ضد تروریسم قدردانی کردند، و آنرا کمکی برای ائتلاف بین المللی ضد داعش دانستند.