.
.
.

ورود 40 هزار شبه نظامی سپاه پاسداران ایران به سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، چهارشنبه 10 فوریه خبر از ورود 40 هزار شبه نظامی سپاه پاسداران ایران به منطقه حلب برای جنگ با شهروندان سوریه داد.

این در حالی است که قرار است مخالفان سوری بزودی در ریاض گرد هم آیند تا اوضاع سوریه بعد از مذاکرات "ژنو3" را مورد بررسی قرار دهند. مذاکرات ژنو تا 25 فوریه به تعویق افتاده، و قرار است تا بحران سوریه روز چهارشنبه در اجلاس ناتو در بروکسل و روز پنجشنبه در مونیخ پیگیری شود.

سرتیپ اسعد الزعبی، از رهبران مخالفان سوریه، به شرق الاوسط گفت رهبران نظامی مخالفان سوری قرار است ابتدا در استانبول در ترکیه گردهم آیند و اوضاع سوریه را بررسی کنند. نتایج این گردهمایی نقش اساسی در برگزاری کنفرانس ریاض خواهد داشت.

الزعبی گفت که اخیرا 40 هزار شبه نظامی سپاه پاسداران وارد مناطقی از سوریه شدند تا به جنگ در شهر حلب بپیوندند. او گفت رژیم اسد گروه داعش را تقویت می کند تا به این ترتیب تحرکات نظامی خود را توجیه کند.

الزعبی گفت که مخالفان سوری تا زمانی که کمکهای انساندوستانه بر اساس قطعنامه های سازمان ملل متحد به آنها نرسد حاضر به شرکت در گفتگوهای ژنو نیستند.

او در پاسخ به ادعای رژیم سوریه که مخالفان را به ترک گفتگوها متهم کرده، گفت تا برآورده نشدن 2 خواسته مخالفان، آنها در گفتگوها شرکت نمی کنند. او گفت خواسته اول ارسال کمکهای انساندوستانه جامعه بین المللی به سوریه، و خواسته دوم قطع تهاجم ایران و روسیه به مناطق شمال این کشور است.