.
.
.

مصاحبه‌ای که حزب‌الله مانع پخش آن در لبنان شد: ما اشغالگر سوریه هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه «العربیه» مصاحبه با دو تن از اسیران حزب‌الله لبنان را که این حزب اخیرا پخش آن را در لبنان منع کرد، پخش می‌کند.

کارول معلوف خبرنگار لبنانی اعلام کرد که او و یکی از شبکه‌های تلویزیونی لبنانی از سوی شبه‌نظامیان حزب‌الله تحت فشار قرار گرفتند تا این ویدیو را که در شمال سوریه تهیه شده، پخش نکنند. این ویدیو، مصاحبه با محمد شعیب و حسن طه دو تن از اعضای حزب‌الله را که به دست گروه النصره اسیر شده‌اند، نشان می‌دهد.

قرار بود این مصاحبه ۳۰ دقیقه‌ای به عنوان بخشی از یک برنامه سیاسی در بیروت پخش شود اما فشارها باعث شد که تنها شش دقیقه از آن پخش شود.

در این مصاحبه طه تاکید کرد که حزب‌الله او و یارش را برای اسارت روانه کردند. او گفت: «آن‌ها ما را به منطقه‌ای که امنیتش تامین نشده فرستادند و ما را در زیر بمباران رها کردند».

این دو اسیر تاکید کردند: «یک شیعی در لبنان باید به حزب‌الله یا گروه امل بپیوندند». آن‌ها افزودند: «تبلیغات فرقه گرایانه نزد ما کینه از دیگران آفریدند و ما را قانع کردند که مورد حمله قرار خواهیم گرفت و خانه‌ها و مزارهایمان منفجر خواهد شد».

این دو اسیر لبنانی اظهار کردند: «تربیت ما به گونه‌ای بود که ابتدا عضو پیش‌آهنگان حزب‌الله شدیم و بعدها نیروهای بسیج این حزب و پس از آن به عضویت حزب پیوستیم». آن‌ها افزودند: «تبلیغات فرقه‌ای و وضعیت معیشتی ما را به سوی حزب‌الله روانه کردند. تبلیغات فرقه‌ای و عقیدتی ما را به این گرفتاری روانه کردند».

آن‌ها توضیح دادند: «استقرار نیروهای حزب‌الله از جنوب لبنان به سوریه تغییر مکان یافت. اگر در جنگ سوریه شرکت نمی‌کردیم در معرض برخی اقدام‌ها قرار می‌گرفتیم».

این دو اسیر گفتند: «حزب‌الله سوریه را اشغال کرده همانگونه که اسرائیل لبنان را اشغال کرده بود». آن‌ها افزودند: «در حومه جنوبی حلب با جنگجویان ایرانی، عراقی و افغان ملاقات کردیم». آن‌ها تاکید کردند: «ایرانی‌ها جنگ در سوریه را هدایت می‌کنند».

این دو اسیر در پایان تاکید کردند: «جنگ ما در سوریه به هیچ وجه قابل توجیه نیست».