.
.
.

گروه تروریستی داعش 300 عراقی را در موصل اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بسیج ملی منطقه نینوی که اثیل النجیفی آن را رهبری می کند، روز دوشنبه اعلام کرد که گروه داعش تعداد 300 نفر از اهالی موصل را اعدام کرد.

به گفته منابع بسیج ملی در موصل اغلب افراد اعدام شده از نیروهای انتظامی، کارکنان دولتی، ارتش و فعالان مدنی در این شهر هستند.

به گزارش العربیه، محمود السورجی، سخنگوی «بسیج ملی»، در مصاحبه ای با "المدی پرس" ، گفت: گروه تروریستی داعش با اعدام 300 نفر از اهالی موصل مرتکب جنایت هولناک دیگری در عراق شده است».

السورجی افزود :«اغلب قربانیان این قتل عام وحشیانه از ماموران پلیس، ارتش و فعالان مدنی هستند که با داعش و روش های تروریستی او مخالفت کرده بودند».

گروه تروریستی داعش در دهم ماه ژوئن سال 2014 شهر موصل مرکز استان نینوی که در 405 کیلومتری شمال بغداد واقع شده است را به تصرف درآورد.

اداعش با اشغال موصل و مناطق وسیعی دیگری از عراق و سوریه اقدام به گسترش فعالیت های تروریستی خود کرد. این گروه تروریستی نه تنها برای نقض آشکار حقوق بشر و زیر پا گذاشتن تمام قوانین بین المللی حد و مرزی قائل نیست بلکه با ارتکاب جنایت‌های متعددی از قبیل علیه بشریت از قبیل نسل کشی در مناطق ایزدی ها این اقدامات را به نمایش می گذارد.

کارشناسان عراقی دلایل سقوط موصل و شکست ارتش 40 هزار نفری عراق در برابر 2 هزار داعشی را در ناتوانی نوری المالکی و سیاست های فرقه گرایانه او در عراق قلمداد کردند .نوری الملکی با اتخاذ سیاست های فرقه گرایانه باعث اختلاف میان کردها و سنی‌ها با حکومت مرکزی و شیعیان شد این اختلافات که با سرکوب سنی ها و ترور و زندانی کردن فعالان آنها توسط مالکی همراه بود موجب شد تا گروههای تروریستی در مناطق غرب عراق نفوذ کنند و مقدمات حمله به ارتش بی تجربه مالکی و اشغال موصل فراهم کنند. مالکی از عموامل نفوذ و وابسته به ایران است که به شدت از سوی آیت الله خامنه ای و سگاه حمایت می شد .اما با شکست مفتضحانه او در سال 2014 از داعش و با فشار گروههای شیعه و آینت الله سیستانی مجبور به ترک پست نخست وزیری شد.