.
.
.

عراق: القحطانی شهروند سعودی به اتهام فعالیت‌ تروریستی اعدام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات امنیتی عراق، روز جمعه گذشته، حکم اعدام عبدالله عزام القحطانی از سعودی را به اتهام فعالیت های تروریستی از جمله قتل یک طلا ساز، اجرا کردند. القحطانی در سال 2009 در بغداد دستگیر شد. 7 سعودی دیگر به اتهام های مشابهی محکوم به اعدام شده اند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» مقامات عراقی روز گذشته، به سفارت سعودی در بغداد اجرای حکم القحطانی را ابلاغ کردند.

بر اساس گزارش های رسانه ای، عبدالله عزام القحطانی، از سوی دادگستری عراق، به قتل یک طلا ساز در بغداد، و نیز منفجر کردن شماری از وزارت خانه ها و ساختمان های دولتی متهم شده است.

بازداشت شدگان سعودی در عراق، از مشکلاتی از جمله دیدار با وکلای خود رنج می برند، بویژه آنکه وکلا در صورت دفاع از متهمان سعودی، با تهدید روبرو می شوند.

منابع می گویند که سفارت سعودی در صدد تحویل جسد عبدالله عزام القحطانی و تحویل آن به بستگان وی در سعودی است.

بر اساس این گزارش، مقامات عراقی به القحطانی اجازه دادند وصیت خود را برای خانواده اش بنویسد. وی در این وصیت خواستار توجه به همسر خود در سعودی و پرداخت قرض خود به یکی از بانک ها پیش از ترک سعودی شده است.

منابع می گوید که القحطانی در نتیجه وجود نیروهای آمریکایی در عراق، نتوانست به سعودی بازگردد، او به بغداد بازگشت و در این شهر دستگیر شد. او در « المنطقه الخضرا» عراق آنجا که اعترافات به زور از باداشت شدگان گرفته می شود، زندانی شد.