.
.
.

ملک سلمان: از خود دفاع می‌کنیم، ولی در امور دیگران دخالت نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین، گفت از خود دفاع می کنیم، اما در امور داخلی دیگران دخالت نمی کنیم، و دعا می کنیم که دیگران هم در امور داخلی ما مداخله نکنند. ملک سلمان افزود "با کشورهای عربی و مسلمان برای دفاع از کشورهایمان همکاری می کنیم."

خادم حرمین شریفین این سخنان را روز یکشنبه 7 فوریه در کاخ الیمامه و در مهمانی به مناسبت جشنواره ملی میراث فرهنگی و در حضور متفکران و ادیبان اسلامی عنوان کرد.

خادم حرمین شریفین در سخنرانی خود به این مناسبت گفت: "به کشور خودتان پادشاهی سعودی خوش آمدید و من از ملاقات روشنفکران و نویسندگان در این جشن ملی میراث فرهنگی خوشحال هستم. ما خوشوقتیم که در سرزمین حرمین شریفین و مسجد رسول اکرم میزبان حجاج و زوار هستیم و همه امکانات خود را در اختیار آنها قرار می دهیم."

"ما خواستار صلح و امنیت در منطقه خود هستیم، دفاع از خود را حق خود می دانیم و ما در امور دیگران دخالت نمی کنیم، و از دیگران هم می خواهیم در امور داخلی ما مداخله نکنند. ما از سرزمین اسلام دفاع می کنیم، و با همه برادران عرب و مسلمان خود همکاری می کنیم تا از کشورهای خود دفاع کنند. ما با فقر، جهل مبارزه می کنیم."

"اسلام دین عدالت، میانه روی و رحمت است. و ما می بینیم که تروریستها ادعا می کنند که مسلمان هستند در حالی که چنین نیست. اسلام دین محبت و همکاری است."

"لازم است که وحدت کلمه، اتحاد و روشنگری امت برقرار شود، ما باید نسبت به امور خوشبین باشیم، انشاءالله با تلاش وهمکاری از این بحران خارج می شویم."

"خدا را شکر می کنیم که کشور شما، پادشاهی سعودی امن است و ناآرامی ندارد، و به شما می گویم که پادشاهان شما از ملک عبدالعزیز تا فرزندان او، و مرحوم ملک عبدالله تا من، همگی مسئولیت امنیت سرزمین حرمین شریفین را به عهده داریم، و افتخار می کنیم که خادم حرمین شریفین خوانده می شویم، و این مسئولیت برای ما افتخار است، و انشاءالله شما در خانه خودتان و میان برادران خود هستید."