.
.
.

ترکیه به پناهجویان سوری در پشت مرزهای خود کمک‌های بشردوستانه می‌رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کامیون‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه و خودروهای آمبولانس، یکشنبه ۷ فوریه به منظور رساندن آب، غذا و کمک‌های پزشکی به ده‌ها هزار غیر نظامی سوری تجمع کننده پشت مرزها، از ترکیه وارد سوریه شدند.

این غیر نظامیان از بمباران هوایی روسیه و حملات نیروهای دولتی سوریه و شبه‌نظامیان متحدشان به حومه شمالی حلب، فرار کرده‌اند.

روسیه و سوریه، بر شدت حملات خود به مناطق تحت کنترل مخالفان در حومه حمل افزودند. در این مناطق همچنان حدود ۳۵۰ هزار تن زندگی می‌کنند. نیروهای امداد رسان می‌گویند، حلب که پیش از آغاز جنگ‌های داخلی، بزرگترین شهر سوریه به شمار می‌آید، احتمال دارد در صورت ادامه وضعیت موجود، به طور کامل به دست نیروهای دولتی بیفتد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که تحولات جنگ سوریه را دنبال می‌کند، اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه، مناطق اطراف شهرک‌های باشکوی، حریتان و کفر حمره در شمال حلب را بمباران کردند. این مناطق در امتداد جاده منتهی به مرزهای ترکیه قرار دارند.

مداخله نظامی روسیه در سوریه، توازن قدت را به سود نظام بشار اسد تغییر داد. این در حالی است که سال گذشته نظام اسد مناطق وسیعی را به سود مخالفان از دست داده بود.

پیشروی نیروهای دولتی و متحدانشان که بخشی از آن‌ها ایرانی هستند، ممکن است مناطق تحت کنترل مخالفان در شمال حلب را از دیگر مناطق جدا کند.