وزارت كشور سعودى: در حمله به مسجد امام رضا در احساء 4 تن شهید شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت كشور سعودی شامگاه جمعه 29 ژانویه اعلام کرد، در حمله تروریستی به مسجد امام رضا در احساء واقع در شرق این کشور،4 نفر شهید 18 تن دیگر زخمی شدند.

سرلشکر منصور الترکی، سخنگوی این وزارتخانه، گفت:« ماموران امنیتی توانستند از ورود افراد انتحاری به صفوف نمازگزاران روز جمعه در مسجد امام رضا به موقع جلوگیری کنند.

وی افزود: « نیروهای امنیتی سعودی این دو تروریست را زیر نظر داشتند و قبل از اینکه وارد مسجد شوند با آنها برخورد کردند که در این میان یکی از آنها با کمربند انفجاری خوى را منفجر کرد و 4 نفر از جمله یک پلیس را به شهادت رسیدند و دومین تروريست با شلیک گلوله نیروهای امنیتی زخمی و سپس بازداشت شد.

منابعی سعودى روز جمعه در تماس با کانال العربیه از شهادت 4 تن و زخمی شدن 18 تن دیگر در پی حمله تروریستی به مسجدی در احساء واقع در شرق کشور سعودی خبر دادند.

به گفته این منابع افرادی مظنون به ارتباط با حمله به مسجد امام الرضا در کوی محاسن بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرنگار العربیه به نقل از این منابع دو تروریست مسجد را هدف قرار دادند بطوری که یکی از آنها خود را منفجر کرد، اما نفر دوم پس از شلیک ماموران به سوی او زخمی و دستگیر شد.

در همین رابطه نمازگزارانی که در مسجد احساء حضور داشتند به "العربیه.نت" گفتند، که همزمان با اقامه نماز جمعه یک تروریست وارد مسجد شد و بطور کورکورانه با مسلسلی که در اختیار داشت به سوی افرادی که در مسجد حضور داشتند شلیک کرد.

به گفته شاهدان عینی فردی که با اسلحه به سوی مردم شلیک می‌کرد دستگیر شد، اما تروریست دیگر خود را در ناحیه ورودی مسجد منفجر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید