خبرگزاری رسمی سعودی 10 زبانه می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی روز پنج شنبه پس از افتتاح قالب جدید سایت خبرگزاری سعودی (واس) که شامل شش زبان عربی، انگلیسی، فرانسوی، فارسی، روسی و چینی است، اظهار داشت که این سایت تا آخر سال جاری 10 زبانه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سعودی( واس) الطریفی در گفتگوی مطبوعاتی افزود "خبرگزاری رسمی سعودی با کسب تجربه های گوناگون به عنوان الگویی برای محافل رسانه ای در سعودی تبدیل شده است. این خبرگزاری امروز چند زبانه نظیر چینی، روسی و فارسی می شود و تا پایان سال جاری به ده زبان اخبار پخش می کند. این اقدام در راستای پخش اخبار موثق در کشور، فعالیت های جاری در آن و پایان دادن به تلاش های عده ای برای تأثیر گذاری منفی بر روی کسانی صورت می گیرد که اخبار کشور را دنبال می کنند."

وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی سعودی گفت: "خبرگزاری رسمی سعودی از دو تجربه رسانه ای نوین برخوردار است. این نهاد رسانه ای فعالیت های چهارمین اجلاس سران کشورهای عربی و آمریکای جنوبی را به زبان اسپانیایی و فعالیت های اجلاس سران گروه 20 در ترکیه را به زبان ترکی پوشش داد. خبرگزاری سعودی ضمن این دو تجربه مواضع کشور را به شکل بسیار خوبی منعکس کرد.”

وی خاطر نشان کرد "وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی بنا بر رهنمون های ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین همواره از مناسبات کشور در خارج حمایت کرده تا تصویر خوبی از پادشاهی سعودی در جهان ارائه دهد." وی گفت "یک برنامه ای هم برای حمایت از حضور "واس" در برخی کشورهای جهان وجود دارد. این اقدام به منظور ارائه تصویر روشن و متفاوتی از کشور به واسطه خبرنگاران در خارج از کشور صورت می گیرد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید