هیثم المناع: اگر کُردها دعوت نشوند، به ژنو نمی روم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیثم مناع، رئيس شورای سوریه دمکراتیک امروز چهارشنبه در اظهاراتی گفت که در صورتی که صالح مسلم و الهام احمد، دو رهبر کُرد، به کنفرانس ژنو دعوت نشوند، وی در این مذاکرات حضور نخواهد یافت.

مناع که از سوی مخالفان سوری به نزدیک بودن به رژیم سوریه متهم است گفت: «یا من با دوستان خود (به ژنو) می‌روم یا اصلا نمی‌ روم. هیچ سازشی بر سر این مساله وجود ندارد.»

وی افزود:« تشکیل هیئتی را به ما پیشنهاد می کنند که می توان آن را هیئت روسی نامید، من آماده نیستم عضوی از هیئت روسی باشم، حقمان است که هیئت خاص خود را داشته باشیم.»

از سوی دیگر لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، امروز گفت استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به او گفته است از نمایندگان کرد حزب اتحاد دموکراتیک برای شرکت در مذاکرات صلح دعوت نخواهد کرد.

وی افزود نماینده سازمان ملل همچنین به او گفته است که کمیته مخالفانی که در ریاض تشکیل شد، ریاست نشست را برعهده خواهد داشت.

در همین حال مولود چاوش‌اغلو، وزیر خارجه ترکیه، هم گفت اگر از حزب اتحاد دموکراتیک کردها برای شرکت در گفت‌وگوهای صلح سوریه دعوت شود، آنکارا این نشست را تحریم می‌کند.

وی که با تلویزیون "إن. تي. في” مصاحبه می کرد گفت که «حزب اتحاد دموکراتیک کردها» سازمانی تروریستی است و جایی برای حضور در میان مخالفان سوری ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید