پایگاههای هوایی جدید مسکو و واشنگتن در شمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عکسهای ماهواره ای حکایت از برپایی پایگاههای هوایی کشورهای روسیه و ایالات متحده آمریکا در شمال سوریه دارد، و این در حالی است هر دو کشور این موضوع را تکذیب می کنند.

از سویی وزیران خارجه روسیه و آمریکا بر تلاشهای خود برای یافتن راهی برای پایان دادن به بحران سوریه بشدت افزوده اند. و از سویی دیگر این دو کشور همچنین در کار استقرار نظامی در مناطق کردنشین شمال سوریه هستند.

به گزارش منابع ترکیه، آمریکایی و فعالان سوری، باوجود حضور نظامی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم در نزدیکی شهر لاذقیه در غرب سوریه، مسکو تعدادی از نظامیان و مهندسان خود را به فرودگاه نزدیک شهر قامشلی در شمال سوریه فرستاده، تا بلکه بتوانند این فرودگاه را برای فرود هواپیماهای نظامی آماده کنند.

اما روسیه این منابع خبری را نادان خواند و وزارت دفاع این کشور گفت این شایعات برای سرپوش گذاشتن بر تحرکات نظامی ترکیه در مرزهای سوریه پخش شده است.

بنظر می رسد که واشنگتن نیز برای پرکردن خلاء موجود در سوریه و برای مقابله با حضور گسترده نظامی روسیه در این کشور، مشغول تقویت حضور نظامی خود در پایگاه الرمیلان در استان حسکه سوریه است. به گزارش منابع حقوق بشر سوریه، آمریکا نیروهای ویژه خود را به فرودگاه ابوحجر در این پایگاه اعزام کرده است.

اما وزارت دفاع آمریکا و "نیروهای دموکراتیک سوریه"، که ائتلافی از گروههای کرد، عرب و آشوری است، این خبر را تکذیب و اعلام کردند که فعالیتها در فرودگاه ابوحجر برای برقراری پروازهای غیرنظامی و ارسال کمکهای انساندوستانه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید