الجبیر: ایران باید به پشتیبانی از تروریسم در منطقه پایان دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی در مصاحبه با شبکه «العربیه» از ابو ظبی تاکید کرد که ایران باید رفتارهای خود را در قبال کشورهای منطقه از طریف احترام به کشورهای همسایه و پایان دادن به حمایتش از تروریسم، تغییر دهد.

از سویی عبدالمالک المخلافی وزیر امور خارجه یمن بر دست داشتن ایران در بی ثباتی امنیتی در کشورش از راه ادامه حمایت از شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، تاکید کرد.

المخلافی از جامعه جهانی خواست برای نجات یمن از فاجعه اقتصادی که آینده مالی‌اش را پس از چیره شدن حوثی‌ها و علی عبدالله صالح مخلوع بر بانک مرکزی در صنعا و شماری از بانک‌های خارجی در یمن تهدید می‌کند، هرچه سریع‌تر دخالت کند.

وزیر یمنی افزود که به زودی تعز از تصرف شبه‌نظامیان حوثی و صالح آزاد خواهد شد چرا که شماری از شهرهای اطراف تعز تا کنون آزاد شده‌اند. او همچنین از جامعه جهانی خواست کمک‌های بشر دوستانه خود را به تمام مناطق آسیب دیده یمن در اثر محاصره کودتاچیان، ارائه دهند.

المخلافی گفت که مذاکره با کودتاچیان تا زمان نامعلومی به تعویق افتاده است. او در عین حال تاکید کرد که دولت یمن از گفت‌وگو و صلح استقبال می‌کند و نه از جنگ.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید