ائتلاف عربی تلاش حوثی‌ها برای نفوذ به خاک سعودی را با شکست مواجه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارشگر تلویزیون العربیه در یمن روز سه شنبه 26 ژانویه 2016 خبر داد که جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی و توپخانه این کشور دهها تن از شبه نظامیان حوثی و صالح را که تلاش می کردند از طریق مرزها وارد خاک سعود ی شوند را به قتل رساندند.

طبق این گزارش تمام ابزارهای جنگی شبه نظامیان حوثی و صالح از قبیل نفربرهای نظامی سکوهای متحرک موشک انداز و غیره در حمله جنگنده‌های ائتلاف منهدم شد.

همزمان نیروهای مشترک سعودی سحرگاه امروز سه شنبه عملیات نظامی گسترده ای را در مناطق مرزی یمن آغاز کردند. در این عملیات که با پوشش هوایی، آتشباری توپخانه و موشک همراه بود شماری زیادی از مواضع حوثی‌ها در داخل خاک یمن هدف قرار گرفت.

این عملیات به هدف دور کردن شبه نظامیان حوثی از منطقه مرزی سعودی انجام گرفته است. شبه نظامیان حوثی که از نظر نظامی توانایی رویارویی با ارتش منظم سعودی و نیروی هوایی ائتلاف عربی را ندانرند، هر چندگاهی به صورت افراد پراکنده تلاش می کنند از مناطق مرزی وارد خاک سعودی شوند و مناطق مسکونی را هدف قرار دهند.

در منطقه جازان نیز هلیکوپترهای آپاچی سعودی مخفیگاه‌ها و سکوهای راکت انداز حوثی ها را هدف موشکهای خود قرار داده و تلفات سنگینی به آنها وارد کردند.

ارتش سعودی بویژه مرزبان این کشور با بکارگیری پهپادهای پیشرفته تمام تحرکات شبه نظامیان حوثی در نوار مرزی سعودی را زیر نظر دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید