یمن...28 شبه نظامی حوثی کشته و40 تن به اسارت درآمدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه در استان الجوف در شمال یمن روز دوشنبه 25 ژانویه گزارش دادند طی در گیرهای شبانه روز گذشته در منطقه صفراء در استان جوف، 28 از شبه نظامیان حوثی‌ها کشته شده، و 40 تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که درگیری میان ارتش ملی و مردمی مقاومت از یک سو و شبه نظامیان حوثی سوی دیگر در استان مارب و جوف، همچنان ادامه دارد.

که در منطقه الصفرا نیز در گیری سختی میان مقاومت مرئمی و شبه نظامیان صالح و حوثی ها ادامه دارد.این درگیری ها به کشته شدن دهها تن و فرار صدها شبه نظامی حوثی منجر شد.

همزمان جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، مواضع حوثی ها و عبدالله صالح را در صرواح، جبل هیلان و استان مارب به شدت بمباران کردند.

در استان تعز که از ناحیه انسانی در شرایط بسیار بدی قرار گرفته است، نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن با پوشش جنگنده های ائتلاف ضربای سنگینی را به حوثی ها وارد کردند.

روز گذشته نیز در اثر حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها و شدت گرفتن درگیری‌ها در مناطق مختلف 66 تن از شبه نظامیان این گروه کشته شدند. «ابوتراب» یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ها از میان کشته شدگان بود. این فرمانده هنگام پاکسازی منطقه «قسیم» از وجود کودتگران به وسیله ارتش ملی یمن، کشته شد.

به گفته منابع العربیه 47 تن از حوثی‌ها نیز در استان تعز در جنوب غرب یمن بر اثر بمباران مواضع آنها توسط جنگنده های ائتلاف و همچنین طی درگیری با مقاومت مردمی و ارتش ملی در جبهه‌های الضباب، المسراخ والنشمه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید