وزارت خارجه سعودی: بیانیه وزارت خارجه عراق دقیق نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پاسخ به سوال «العربیه.نت» درباره سخنان منتسب به عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی برپایه آن‌چه که در بیانیه وزارت امور خارجه عراق در خصوص سخنان ثامر السبهان سفیر سعودی در بغداد در گفت‌وگویش با رسانه‌های عراقی آمده، اسامه نقلی رئیس روابط عمومی وزارت امور خارجه سعودی گفت که این سخنان منتسب دقیق نیست. او افزود که گفت‌وگوها با وزیر امور خارجه عراق بر روابط دو جانبه میان دو کشور متمرکز بود.

وزارت امور خارجه عراق بیانیه‌ای درباره دیدار عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی با همتای عراقی‌اش ابراهیم الجعفری در حاشیه نشست وزرای امور خارجه مجمع همکاری عربی-هندی در منامه پایتخت بحرین منتشر کرده بود.

در این بیانیه به این مساله اشاره شده بود که گفت‌وگوهای دو جانبه بر محور روابط دارای اهمیت مشترک از جمله سخنان ثامر السبهان سفیر سعودی در بغداد با رسانه‌های عراقی متمرکز بود. وزارت امور خارجه عراق، سخنان السبهان را «دخالتی آشکار در امور داخلی عراق و خروج از چارچوب نمایندگی دیپلماتیک و حاوی اطلاعات غیر صحیح» توصیف کرده بود.

بر پایه وزارت امور خارجه عراق «دو طرف مخالفت خود را با این سخنان ابراز داشته و آن را به ضرر توسعه روابط مشترک دانستند و بر ضرورت پرهیز از آن در آینده تاکید کردند.»

نفی آقای نقلی نشان می‌دهد که کل موضوع، در بحث میان دو وزیر امور خارجه مطرح نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید