تهدید کُردها برای ترک بغداد از طریق پیامک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مسئول کُرد که سمتی بلند پایه در دولت عراق دارد اعلام کرد که کُردهای ساکن بغداد تهدید می‌شوند که باید محل سکونت خود را ترک کرده، و در غیر این صورت، در معرض اتفاقی ناگوار قرار خواهند گرفت.

شبکه رووداو در این باره گزارش داد: «کُردها در بغداد از طریق پیامک‌های تلفن همراه تهدید می‌شوند که باید پایتخت را ترک کنند.»

رووداور به نقل از فوزی الاتروشی در وزارت فرهنگ دولت مرکزی عراق افزوده است: «کُردها در بغداد در معرض تهدید قرار می‌گریند. از هر کُرد ساکن بغداد می‌خواهم در صورت قرار گرفتن در معرض تهدید، طرف‌های مسئول را فورا در جریان قرار دهد».

این گزارش افزوده است که سامان فوزی عضو پیشین پارلمان عراق گفته است: «بخشی از ساکنان بغداد می‌گویند گروه‌هایی که کُردها را تهدید می‌کنند، هدفشان تنها کُردها نیسا بلکه می‌خواهند هم زیستی مسالمت آمیز را بر هم زده و اوضاع را در بغداد بی ثبات کنند».

حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق در این باره به شبکه رووداو گفتته است: «مخفی نمی‌کنیم که کُرها از راه تلفن و پیامک تهدید می‌شوند که پاید بغداد را ترک کنند». او تاکیز کرد: «به کُردها اطمینان می‌دهیم که هیچ طرفی نمی‌تواند آن‌ها را از بغداد بیرون کند و تحقیقی در این زمینه آغاز شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید