ملک سلمان با کری درباره دخالت‌های ایران در منطقه گفت‌وگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، شنبه ۲۳ ژانویه در کاخ العوجا در منطقه الدرعیه ریاض، از جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و هیئت همراهش استقبال کرد و با او درباره اوضاع سوریه و دخالت‌های ایرانی در منطقه، به بحث نشست.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این دیدار، کری، سلام باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را به خادم الحرمین شریفین رساند.

در این دیدار، تازه‌ترین تحولات منطقه و تلاش‌های جاری در خصوص آن به ویژه حوادث سوریه، به بحث گذاشته شد. همچنین بر سر اهمیت مقابله با دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای منطقه، گفت‌وگو شد.

در این دیدار، شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد، نایب رئیس دوم شورای وزیران و وزیر دفاع، دکتر مساحد بن محمد العبیان وزیر مشاور و عضو شورای وزیران، دکتر عادل بن زید الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی، عادل بن احمد الجبیر وزیر امور خارجه و خالد بن علی الحمیدان وزیر اطلاعات سعودی حضور داشتند.

از طرف هیئت آمریکایی، جوزف وستفول سفیر آمریکا، آن پاترسون معاون وزیر امور خارجه در امور خاور دور، لیسا کینا معاون اجرایی وزیر امور خارجه، دریادار فرانک باندولف معاون رئیس ستاد مشترک ارتش و شماری از مسئولات آمریکایی در این دیدار حضور داشتند.

شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد سعودی نیز در کاخ العوجا، دیدار جداگانه‌ای با جان کری داشت. در این دیدار روابط دو جانبه و مسائل دارای اهمیت مشترک منطقه و همکاری در زمینه آن‌ها، به بحث گذاشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید