ارتش ملی یمن حمله حوثی‌ها به شرق تعز را با شکست مواجه کرد

کشته وزخمی شده دهها تن از شبه نظامیان حوثی و صالح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع یمنی روز شنبه 23 ژانویه از ادامه درگیری شدید میان نیروهای مقاومت مردمی و شبه نظامیان حوثی و صالح در شرق تعز خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی در ناحیه غربی شهر تعز حمله گسترده شبه نظامیان حوثی و صالح به مناطق ثعبات و کلابه را با شکست سنگینی روبرو کردند.

در همین حال جنگده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی با حمله به مواضع حوثی ها و صالح در غرب تعز، دهها تن از شبه نظامیان این گروه را کشته و زخمی کردند.

طبق این گزارش جنگنده‌های ائتلاف عربی در حملات دیگری به مواضع حوثی ها در مناطق الغیل، الفاقع و الوازعیه ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی را کشته و زخمی کردند.

در حملات جنگنده های ائتلاف عربی مقادیر زیادی اسلحه و مهمات جنگی سنگین از جمله چند دستگاه تانک، نفربر و شماری موشک و خمپاره انداز متعلق به حوثی‌ها و صالح کاملا منهدم شد.

در استان شبوه نیز ارتش ملی و مقاومت مردمی به کمک قبایل این استان با وارد کردن ضربات سنگینی به شبه نظامیان حوثی‌ها، آنها را مجبور به ترک منطقه استراتیژیک بیجان کردند.

در همین حال شیخ صالح الحارثی، رئیس شورای مقاومت مردمی در منطقه بیجان از تاسیس یک اردوگاه آموزش نظامی برای داوطلبان قبایل که خواهان پیوستن به ارتش ملی هستند، خبر داد.

در استان ضالع نیز مقاومت مردمی و ارتش یمن با حمایت نیروهای ائتلاف عربی، شبه نظامیان حوثی را محاصره کرده و راه امداد رسانی آنها قطع کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید