آمریکا برای حمله زمینی به داعش در عراق و سوریه آماده می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آشتون کارتر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرد، در چارچوب ادامه جنگ علیه گروه داعش، به زودی نیروهای زمینی برای نبرد با این گروه تروریستی به عراق و سوریه اعزام می کند.

پیشتر نقش نیروی زمینی آمریکا علیه داعش در عراق و سوریه به امور مشاوره نظامی، تجهیز تسلیحاتی و آموزش نیروهای در حال جنگ با این گروه محدود می شد.

آشتون در یک مصاحبه تلویزیونی گفت:«آمریکا باید به متحدانش کمک بیشتری بکند تا آنها از عهده شکست و نابودی این گروه تروریستی بر آیند ».

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که متحدان ایالات متحده باید کارهای بیشتری انجام بدهند تا هرچه زودتر شهرهای موصل و رقه را از این گروه بازپس گیرند.

آشتون افزود در استراتژی بازپسگیری این دو شهر بزرگ به مرکزیت داعش تبدیل شده است، از نیروی زمینی استفاده خواهند کرد.

وزیر دفاع آمریکا که در حاشیه مجمع اقتصادی در داووس سوئیس با شبکه خبری «سی.‌ان.‌بی‌.سی» مصاحبه می کرد، افزود:«ما می خواهیم هر چه زودتر در این دو شهر بر آنها چیره شویم. ما به دنبال فرصتی هستیم که کارهای بیشتری انجام دهیم و من به روشنی می گویم که امکان دارد نیروی زمینی به سوریه و عراق بفرستیم».

وی افزود:«نیروهای ائتلاف با حملات هوایی وبمباران مواضع داعش و سپس کنترل راههای ارتباطی میان رقه و موصل می توانند این دو میدان را از هم جدا کنند ».

وزیر دفاع آمریکا در پایان مصاحبه اش اظهار داشت که نیروی زمینی بیشتری به سوریه و عراق اعزام خواهد شد اما بخش بزرگی از این استراتیژی به بسیج نیروهای منطقه ای و محلی اعتماد دارد و اینگونه نیست که نیروهای ما همه جا باشند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید