آمریکا: آماده راه حل نظامی در سوریه هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا شنبه ۲۳ ژانویه اعلام کرد که ایالات متحده و ترکیه آمادگی راه حل نظامی در سوریه را در صورت نا ممکن بودن راه‌حل سیاسی دارند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بایدن که پس از دیدار با احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه سخن می‌گفت، اظهار داشت: «می‌دانیم که بهترین گزینه دست یابی به راه حل سیاسی است، اما ما آماده هستیم... اگر این ممکن نباشد، راه حلی نظامی وجود داشته باشد و داعش از سوریه بیرون رانده شود».

البته راه حل نظامی در سوریه در سایه مداخله روسیه در حمایت از نظام بشار اسد، دشوار به نظر می‌رسد. اما به هر حال آینده بشار اسد یکی از عمده‌ترین مسائل مورد اختلاف برای یافتن راه حل سیاسی بحران سوریه است. در حالی که اپوزیسیون سوریه و اکثر حامیانش، بر ضرورت نقش نداشتن اسد در آینده سوریه تاکید می‌کنند، روسیه و ایران با بحث بر سر این مساله مخالفت می‌کنند.

بایدن ادامه داد که با داوود اغلو، راه‌های حمایت آمریکا، ترکیه و پیمان ناتو از مخالفان سنی بشار اسد را، به بحث گذاشته است.

احتمال دارد هفته آینده، مذاکرات صلحی بر سر بحران سوریه با حضور نمایندگان دولت و اپوزیسیون این کشور و همچنین کشورهای تاثیر گذار در بحران سوریه، در ژنو برگزار شود.

بایدن گفت: «واشینگتن درک می‌کند که حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) همچون داعش، برای آنکارا خطر ساز است و دولت ترکیه باید تمام تلاش خود را برای حمایت از مردمش به کار بندد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید