ژاپن تحریم های ایران را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یوشی هیده سوگا، دبیر ارشد کابینه ژاپن جمعه ۲۲ ژانویه از لغو شدن تحریم های این کشور علیه ایران خبر داد و گفت که ژاپن تمایل دارد روابط مبتنی بر همکاری با ایران را بیش از پیش تقویت کند و از طریق روابط دوستانه به صلح و ثبات در خاورمیانه کمک کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی هفته گذشته تایید کرد که تهران به طور کامل به تعهدات خود بر اساس توافق هسته ای (برجام) عمل کرده است، ژاپن نیز روز جمعه به تبعیت از قدرت های جهانی تحریم ها علیه ایران را لغو کرد.

با لغو تحریم‌ها، اکنون ایران به ده ها میلیارد دلار دارایی بلوکه شده خود دسترسی دارد و شرکت های خارجی می توانند وارد بازار این کشور شوند.

یوشی هیده سوگا، دبیر ارشد کابینه ژاپن در جریان نشستی خبری اعلام کرد: «ژاپن تمایل دارد روابط مبتنی بر همکاری با ایران را بیش از پیش تقویت کند و از طریق روابط دوستانه به صلح و ثبات در خاورمیانه کمک کند.»

برپایه توافق هسته‌ای که ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ منعقد شد، در برابر محدودیت در فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده بر این کشور که به خاطر برنامه هسته‌ای‌اش اعمال شده، به تدریج لغو می‌شود.

تحریم‌های اقتصادی سال‌های اخیر، ضربه‌های فراوانی به اقتصاد ایران وارد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید