فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا بازرگانان و خبرنگاران را از قانون محدودیت ویزا معاف کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد قانون محدودیت معافیت ویزا شامل افرادی که به منظور امور کاری و بازرگانی بر اساس توافق هسته ای تهران با گروه 1+5 به ایران سفر می کنند و نیز خبرنگارانی که به کشورهای ایران، عراق، سوریه و سودان اعزام می شوند، نمی شود.

  وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه ۲۱ ژانویه اعلام کرد که قانون تازه محدودیت ویزای آمریکا به اجرا گذاشته شد. طبق قانون جدید، شهروندان ۳۸ کشور جهان که قبلا برای سفر به آمریکا به ویزا نیاز نداشتند اگر در پنج سال گذشته به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشند باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند. شهروندان این چهار کشور هم حتی اگر تابعیت اروپایی داشته باشند، باید برای رفتن به آمریکا ویزا بگیرند.

  وزارت خارجه در عین حال گفته است که بررسی می‌کند که شهروندان دو تابعیتی (ایران، عراق، سوریه و سودان) در چه شرایطی و چگونه می‌توانند بدون ویزا به آمریکا سفر کنند.

  بر اساس مقررات تازه این شهروندان باید از طریق سفارت و کنسولگری‌های آمریکا اقدام به اخذ ویزا کنند. در همین رابطه اعلام شده است که در موارد ضروری مانند سفرهای تجاری، پزشکی و یا انسان‌دوستانه، مقامات آمریکایی روند دادن ویزا را تسریع خواهند کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران