یمن..68 شبه نظامی و 3 فرمانده حوثی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش منابع محلی، در حمله های نیروهای ائتلاف عربی، 68 شبه نظامی حوثی که در میان آنها 3 نفر از فرماندهان حوثی نیز بودند کشته شدند.

این منابع گفتند که در استان تعز در جنوب غربی یمن 35 نفر از شبه نظامیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح در روز چهارشنبه 20 ژانویه و در اثر حمله های مکرر نیروی هوایی ائتلاف و در درگیری با نیروهای مقاومت و ارتش ملی کشته شدند.

منابع نیروهای مقاومت گفتند که جنگنده های ائتلاف بیش از 15 بار مواضع حوثی و نیروهای صالح را در شرق شهر تعز مورد حمله قرار دادند.

در درگیریها در شرق و غرب شهر تعز بین شبه نظامیان حوثی و نیروهای مقاومت مردمی 6 نفر از نیروهای مقاومت نیز زخمی شدند.

نیروهای مقاومت در یک کمین در منطقه الاتیاس در نزدیکی شهر الوازعیه در استان تعز به یک واحد از شبه نظامیان حوثی حمله کردند که در اثر این حمله 2 نفر کشته، تعدادی زخمی و این واحد نابود شد.

در کمینی دیگر در استان الضالع و در شرق شهر دمت، نیروهای مقاومت موفق شدند 12 نفر از شبه نظامیان حوثی را از پا درآورند.

در استان حجه نیروهای مقاومت موفق شدند در حمله های متعدد وارد منطقه تهامه شوند و قرارگاه شبه نظامیان در منطقه المخلاف را مورد حمله قرار دهند که در اثر آن 6 نفر از شبه نظامیان کشته و تعدادی زخمی شدند.

در استان اب نیز منابع محلی گزارش دادند که در حمله نیروهای مقاومت به یک واحد از شبه نظامیان حوثی در نزدیکی روستای الحزه 6 شبه نظامی حوثی کشته و 6 نفر زخمی شدند.

در استان الحدیده در غرب یمن نیز نیروهای مقاومت در یک عملیات ویژه یکی از فرماندهان حوثی به نام ابومازن را در خیابان زاید مورد حمله قرار دادند و کشتند. ابومازن مسئولیت لجستیک و نقل و انتقال نیروهای حوثی را به عهده داشت. همچنین در عملیاتی دیگر یکی دیگر از فرماندهان حوثی به نام محمد عوض در نزدیکی بیمارستان انقلاب این شهر از پا درآمد.

در اثر انفجار مین در منطقه السحی، شمال الشریجه، 4 شبه نظامی حوثی کشته شدند.

در رویدادی دیگر یک فرمانده حوثی یکی از همقطاران خود را به ضرب گلوله در استان اب از پا درآورد.

به گفته منابع یک فرمانده ارشد حوثی به نام ابوصقر یک فرمانده دیگر به نام ابوالحسن را بقتل رساند. اختلاف این دو نفر به مدتی قبل برمی گردد که بر سر پول فروش مواد نفتی در بازار سیاه با یکدیگر اختلاف داشتند، و در این روز در مقابل در ورودی بیمارستان شهر یریم در استان اب با یکدیگر درگیر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید