بحرین: کشورهای خلیج برای ساخت سیستم دفاع موشکی همکاری می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشگر حمد بن عبدالله آل خلیفه، فرمانده نیروی هوایی پادشاهی بحرین، روز چهارشنبه 20 ژانویه اعلام کرد که کشورهای عربی خلیج در زمینه ساخت یک سیستم دفاع موشکی با یکدیگر همکاری می کنند، و امیدوارند که بزودی پیشرفتها در این زمینه را رونمایی کنند. او گفت که تلاشها برای ساخت این سیستم دفاع موشکی برای رویارویی با توانایی های موشکی ایران مدتی به تقویق افتاده بود.

مقامات آمریکایی و خلیجی گفتند که اکنون زمان آن فرارسیده تا کشورهای عرب یک اقدام مشترک در این زمینه داشته باشند.

سرلشگر حمد که در حاشیه کنفرانس نیروی هوایی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج سخن می گفت به نگرانی این کشورها اشاره کرد، که با برداشته شدن تحریمها و تحرک اقتصادی ایران، این کشور هدفگیری موشکهای خود را دقیق تر می کند. او در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت: "ما کار را شروع کرده ایم، و بزودی نتایج آنرا اعلام خواهیم کرد."

ایران در نقض قطعنامه سازمان ملل متحد، در ماه اکتبر گذشته موشک بالستیک خود را آزمایش کرد که قادر به حمل کلاهک اتمی است. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفت که این آزمایش "نقض تعهدات بین المللی" ایران است. واشنگتن 11 شرکت و فرد را بخاطر کمک به برنامه موشکی ایران تحریم کرد. کشورهای خلیج و آمریکا در اجلاس ماه مه 2015 بر ساخت این سیستم دفاعی تاکید کردند.

در پی این اجلاس اعلام شد که کشورهای شورای همکاری خلیج متعهد به توسعه توان دفاعی خود در مقابل موشکهای بالسیتک هستند و از جمله ساخت یک سیستم هشدار دهنده زودهنگام با تکنولوژی آمریکا ساخته خواهد شد. آمریکا وعده داده است که همکاریهای خود با کشورهای شورای همکاری را سرعت بدهد و در هفته های آینده تیمهای کارشناسان را به منطقه اعزام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید