عراق...آغاز عمليات خلع سلاح جنگجویان قبايل متخاصم در بصره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از افزایش تنش در بصره، نیروهای ارتش عراق، حمله خود برای پایان دادن به درگیری های قبلیه‌ای و فرقه‌ای در این شهر را آغاز کردند. این نیروها به منظور خلع سلاح، به برخی از منازل که شاهد درگیری‌های قبیله ای با استفاده از اسلحه های گرم بوده، یورش بردند.

این حمله به دستور حیدر العبادی نخست وزیر عراق پس از بازدید چند روز پیش وی از این شهر، آغاز شد. هدف از این حمله، جمع آوری اسلحه دست قبایل، و برقراری نظم و امنیت اعلام شده است.

چند روز پیش حیدر عبادی دستور داد تا یک تیپ زرهی 4 هزار نفری به همراه سلاح و پشتیبانی تانک و هلیکوپتر برای برقراری امنیت به بصره اعزام شود.

بر اساس این گزارش کمیته امنیت در استان بصره و نیروهای دولت مرکزی عراق عملیات خلع سلاح قبایل متخاصم را هدایت می کنند. این نیروها از دو روز پیش، خلع سلاح سبک و متوسط و دستگیری عاملان ناامنی را آغاز کرده اند.

در این عملیات، پس از هدف قرار دادن عشایر درگیر و خلع سلاح آنها، در داخل شهر نیز، مناطق الاصدقاء و الحسین را برای آماده سازی جهت آماده سازی برای بازرسی منازل محاصره کردند.

درگیری ها عشایری در بصره، به ویژه در ماه‌های اخیر، شدت بیشتر یافته است و در جریان آن دهها نفر از جمله عناصر امنیتی کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید