يمن...کشته شدن ابوالحسن الضمین يكى از فرماندهان حوثی‌ها در صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمن روز جمعه 15 ژانویه 2015 از کشته شدن «ابوالحسن الضمین» یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ها به دست نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی در صنعا خبر دادند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی یمن، شاخه مقاومت مردمی استان «آزال» که در داخل پایتخت این کشور علیه حوثی ها می جنگند، توانستند در یک حمله غافلگیرانه «ابو حسن الضنین»، را در منطقه شملان واقع در شمال غرب صنعا به ضرب گلوله از پای درآورند.

این در حالی است که 24 شبه نظامی حوثی دیگر نیز در 24 ساعت گذشته در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی به مواضع این گروه کودتاگر، در مناطق مختلف یمن کشته شدند.

جنگنده‌های ائتلاف طی حملات خود یک انبار مهمات متعلق به حوثی‌ها در منطقه «ثعبات» واقع در شمال تعز را به شدت بمباران کردند. در این حمله دستکم 5 حوثی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

طبق این گزارش ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در جنوب غرب تعز نیز توانستند منطقه «سوق نجد» را از شبه نظامیان حوثی بازپس گیرند.

این منابع همچنین گزارش دادند که مناطق مسنودین، القبع و الکساره در جنوبی غرب تعز را از شبه نظامیان حوثی و عبدالله صالح بازپس گیرند.

در منطقه «دمنه خدیر» واقع در شرق تعز نیز طی درگیری میان نیروهای مقاومت مردمی و شبه نظامیان حوثی و صالح، 17 شبه نظامی از این گروه کشته 20 تن دیگر از آنها زخمی شدند.

در استان مارب جبهه ممتد به شرق صنعا نیز نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن که با پوشش هلیگوپترهای آپاچی ائتلاف همراه بود ضمن یورش به مواضع حوثی‌ها و صالح موفق شدند مناطق گسترده ای از «جبل هيلان» را به کنترل خود در آورند.

در استان الحدیده نیز مقاومت مردمی موسوم به «مقاومت استان تهامه» با حمله به مواضع حوثی ها در کوی 7 ژوئیه و خیابان صنعا، چهار حوثی را کشته و شماری از آنها را زخمی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید