ترکیه در پاسخ انفجار استانبول، 200 داعشی را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد داوود اغلو، نخست وزیر ترکیه روز پنج شنبه 14 دسامبر تاکید کرد که در پاسخ به انفجار انتحاری استانبول توسط داعش، نیروهای زمینی کشورش، 500 بار علیه مواضع این گروه در سوریه و عراق آتش گشودند که در نتیجه آن، حدود 200 نفر از افراطگرایان کشته شدند.

اغلو که در کنفرانس سفیران ترکیه در آنکارا سخنرانی می کرد، گفت که این کشور در صورت نیاز حملات هوایی ترتیب خواهد داد و از «موضع قاطعانه» خود تا دور شدن داعش از مرزهای ترکیه، محافظت خواهد کرد.

در پی انفجار انتحاری روز سه شنبه گذشته در استانبول، علاوه بر عامل انتحاری، 10 گردشگر آلمانی کشته شدند.

افکان آلا وزیر کشور ترکیه امروز پنج شنبه از دستگیری 7 نفر به اتهام احتمال دست داشتن در حادثه انفجار انتحاری استانبول خبر داد.

در همین حال وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که 7 زخمی آلمانی در بیمارستان های استانبول درمان می شوند که در میان آنها 5 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

افکان آلا به روزنامه نگاران گفت : شمار کسانی که در ارتباط با انفجار استانبول دستگیر شده اند، به 7 نفر رسیده است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

ترکیه پس از انفجار استانبول فورا هویت عامل انتحاری را فاش کرد و گفت که نام وی نبیل فضلی 28ساله است . مرکز مهاجرت ترکیه دو هفته پیش از وی انگشت نگاری کرده است.

اغلو گفت که باقی مانده های جمجمه، صورت و ناخن هایش، مطابق نشانه هایی است که از عامل انتحاری در مرکز مهاجرت وجود دارد.

داعش پس از پیوستن آنکارا به ائتلاف بین المللی علیه تروریسم در سوریه و عراق، با حملات انتحاری عناصر خود، ترکیه را مورد هدف قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید