وزیر خارجه امارات: سفارتخانه‌ها را آتش نزنید و دیپلمات‌ها را گروگان نگیرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند روزی است که شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در شبکه اجتماعی توییتر، مطالبی را به صورت غیر مستقیم در خطاب به یکدیگر منتشر می‌کنند.

شیخ عبدالله بن زاید، پنجشنبه 14 ژانویه، بدون این‌که نامی از ظریف ببرد، خطاب به او نوشته است: «سفارتخانه‌ها را آتش نزنید، اشغال و غارت نکنید. دیپلمات‌ها را گروگان نگیرید».

او این توییت را در کنار هشتگ #DiploMaturity101 که به معنی «بلوغ دیپلماتیک» است، منتشر کرده است.

روز پیش از آن ظریف زاید نوشته بود: «دیپلماسی عرصه بالغان است،و نه نوکیسه‌ها و متکبران» که به نظر بیشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران، پاسخی به توییت وزیر امور خارجه امارات رسید.

پیشتر نخست‌وزیر خارجه امارات سه شنبه 12 ژانویه در واکنش به مقاله محمدجواد ظریف در نیویورک تایمز، در توییتر خود نوشته بود: «وقتی یادداشت وزیر خارجه ایران در نیویورک تایمز را خواندم، تصور کردم وزیر خارجه یک کشور اسکاندیناوی است».

اشاره شیخ عبدالله بن زاید، وضعیت داخلی ایران است که در عین وجود مشکلات بسیار در آن، مقام‌های ایرانی دست به انتقاد از دیگران زده و آن‌ها را نصیحت می‌کنند.

این تنش لفظی پس از آن روی می‌دهد که هفته گذشته، امارات متحده عربی سطح مناسبات دیپلماتیک خود را با ایران کاهش داد. این اقدام در پی حمله به نمایندگی‌های دیپلماتیک سعودی در ایران صورت گرفته است. شماری از کشورها طی روزهای اخیر از جمله سعودی، بحرین و سودان، روابط خود را با ایران قطع کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید