پوتین: سخن از اعطای پناهندگی به اسد در حال حاضر زود است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی «بیلد» گفته است که اکنون خیلی زود است که در باره اعطای پناهندگی به اسد صحبت شود.

پوتین در این مصاحبه به خطاهای زیادی که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه بعد از آغاز اعتراض ها مرتکب شده اشاره کرد.

رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه در آینده به بشار اسد پناهندگی خواهد داد یا نه، گفت:«ما در سال 2013 به ادوارد سنودن که وضعیت دشوارتر و پیچده تری از بشار اسد داشت، پناهندگی دادیم».

ادوارد سنودن جاسوس سابق آمریکا به دلیل نشر برخی اطلاعات مربوط به مکاتبات سری مقامات ایالات متحده با دیگر کشورها در سایت «ویکی لیکس»، مورد تعقیب ایالات متحده قرار گرفت و بعد به روسیه پناه برد.

پوتین گفت:«باید به مردم سوریه فرصت داد تا سرنوشت خودشان را خود تعیین کنند».

رئیس جمهوری روسیه افزود:«من مطمئنم که اگر مسئله تعیین سرنوشت مردم سوریه به دست خودشان سپرده شود شاید لازم نباشد که اسد از سوریه خارج شود چه برای ریاست جمهوری انتخاب شود چه نشود».

قدرت های بزرگ برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه تلاش می کنند که مذاکرات میان رژیم سوریه و مخالفان اسد را سازماندهی کنند.

جنگ داخلی سوریه که از سال 2011 چند ماه پس از آغاز اعتراض‌ها در سوریه شروع شد تاکنون به مرگ بیش از 260 هزار نفر منجر شده است.

پوتین با اشاره به اشتباهات اسد و ضمن دفاع از حملات هوایی روسیه در سوریه، گفت:« ما به طور همزمان به ارتش اسد و مخالفان کمک می کنیم. برخی از مخالفان پیرامون کمک های روسیه سخن گفتند اما برخی از آنها ترجیح دادند که سکوت اختیار کنند"».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید