مخالفان سوری: در صورت ادامه بمباران‌ها با رژیم اسد مذاکره نمی کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاض حجاب، هماهنگ کننده کمیسیون عالی مذاکرات مخالفان با رژیم سوریه، روز دوشنبه 11 ژانویه هشدار داد که تا زمانی که نیروهای بیگانه (روسیه) به بمباران مناطق مخالفان سوری ادامه دهند، مخالفان سوری نمی توانند با رژیم اسد مذاکره کنند.

ریاض پس از پایان ملاقات با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه در مصاحبه ای به خبرنگاران گفت :«ما نمی توانیم با رژیم اسد مذاکره کنیم در حالی که نیروهای خارجی همچنان مردم سوریه را بمباران می کنند».

هماهنگ کننده کمیسیون عالی مخالفان سوری، روسیه را به کشته شدن ده ها کودک و زن متهم کرد.

وی اظهار داشت:«در حمله هوایی روز دوشنبه جنگنده های روسیه به منطقه عنجاره در حلب واقع در شمال غرب سوریه، یک قتل عام صورت گرفت در آن حمله یک مدرسه مورد هدف قرار گرفت 35 کودک سوری کشته شدند و ده ها تن زخمی شدند.

در همین حال لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، روز دوشنبه از رژیم اسد خواست تا به محاصره مناطقی مانند مضایا پایان دادهد.

وزیر خارجه فرانسه همچنین از روسیه و اسد خواست که به حملات هوایی به مناطق مسکونی و کشتار غیر نظامیان بی گناه پایان دهند.

اظهارات فابیوس چند روز قبل از شروع مذاکرات بین طرف‌های درگیر در سوریه که قرار است با نظارت سازمان ملل صورت خواهد گرفت، بیان می شود.

وزیر خارجه فرانسه که به مناسبت سال جدید، با رسانه‌ها گفتگو می کرد، گفت:« ضروری است که روسیه و اسد به عملیات نظامی خود که غیرنظامیان را هدف قرار قرار می دهند را متوقف کنند و تراژدی «مضایا» و دیگر شهرهای محاصره شده در سوریه، پایان یابد».

فابیوس در کنفرانس خبری مشترک با ریاض حجاب رئیس هیئت هماهنگ کننده مخالفان سوری، گفت:« امکان ندارد که بشار اسد در قدرت بماند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید