شب خونین بغداد با دستکم 48 کشته.. داعش بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بغداد پایتخت عراق، دوشنبه 11 ژانویه، شب خونباری را سپری کرد. افراد مسلح، جلیقه‌های بمب‌گذاری شده خود را در یک مجتمع تجاری و یک خوردوی بمب‌گذاری شده را در نزدیکی این مجتمع منفجر کردند؛ انفجارهایی که به کشته شدن دستکم 18 تن و زخمی شدن 40 تن دیگر انجامید.

از سویی منابع امنیتی و پزشکی اعلام کردند که دو بمب در شهرک المقدادیه در شرق بغداد منفجر شدند و دستکم 20 تن را کشته و پنجاه تن دیگر را زخمی کردند.

انفجار دیگری در حومه جنوب شرق بغداد روی داد که به کشته شدن دستکم 7 تن دیگر انجامید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت اسلامی موسوم به داعش که مناطق وسیعی از شمال و غرب عراق را تصرف کرده است، در بیانیه‌ای مسئولیت انفجارهای مجتمع تجاری بغداد را بر عهده گرفت.

این حملات چند روز پس از آن روی می‌دهد که ارتش عراق، پیروزی بر شبه‌نظامیان داعش را در شهر رمادی مرکز استان الانبار اعلام کرد.

حملات روز سه‌شنبه بغداد، خونبارترین حمله طی سه ماه گذشته است. سعد معان سخنگوی وزارت کشور عراق، گفت که داعش پس از «شکست‌های مفتضحانه‌اش» دست به اقدامی انتقامجویانه زد.

منابع پزشکی و امنیتی اعلام کردند که هفت نیروی پلیس در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی مجتمع تجاری جواهر در محله بغداد جدید، کشته شدند.

این منابع افزودند که مهاجمان، هنگام حمله به این مجتمع تجاری، پنج تن را با گلوله کشتند. شش تن دیگر هم هنگامی که مهاجمان جلیقه‌های بمب‌گذاری شده خود را منفجر کردند، کشته شدند.

نیروهای پلیس عراق مجتمع تجاری واقع در شهر بغداد را پس از حادثه در دست گرفتند. یک مسئول بلندپایه امنیتی در گفت‌وگو با تلویزوین دولتی عراق، اخبار منتشره از وجود گروگان گیری در مجتمع تجاری را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید