سرانجام کمک‌های انسانی به مردم در حال مرگ در نتیجه محاصره حزب‌الله لبنان رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهدان عینی می‌گویند که کمک‌های بشر دوستانه وارد شهرک مضایا واقع در حومه دمشق در نزدیکی مرزهای لبنان شد.

این شهرک از حدود 200 روز پیش در محاصره شبه‌نظامیان حزب الله لبنان قرار دارد که از نظام بشار اسد حمایت می‌کنند.

ورود کمک‌های بشر دوستانه به مضایا، در چارچوب توافق میان طرف‌های جنگ در سوریه برای ورود کمک‌های بشر دوستانه به مناطق محاصره شده صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کامیون‌های وابسته به هلال احمر و سازمان ملل متحد که حامل کمک‌های بشر دوستانه هستند، چند ساعت پس از ترک دمشق، سرانجام وارد شهرک مضایا شدند.

این در حالی است که کامیون‌های دیگری که حامل کمک‌های بشر دوستانه هستند، به دو شهرک شیعه نشین الفوعه و کفریا در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه شدند. این دو شهرک در محاصره مخالفان قرار دارند.

سخنگوی سازمان صلیب سرخ می‌گوید که 44 کامیون حامل مواد غذایی و پزشکی، ظهر دوشنبه به سمت مضایا حرکت کردند. همچنین 21 کامیون به دو شهرک کفریا و فوعه رفتند.

محموله‌های ارسالی حاوی شیر برای کودکان، پتو، مواد غذایی، دارو و ابزارهای پزشکی است که نیازهای سه ماه ساکنان را پوشش می‌دهد.

محاصره مضایا به مساله‌ای اصلی برای رهبران اپوزیسیون سوریه تبدیل شده است. آن‌ها هفته گذشته به فرستاده سازمان ملل متحد گفتند در صورت پایان نیافتن محاصره این شهرک و دیگر مناطق، در مذاکرات صلح پیشرو با دولت سوریه، شرکت نخواهند کرد.

تصاویر منتشر شده از نتایج محاصره مضایا، افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار داد. به گفته منابع مخالفان، تا کنون ده‌ها تن در نتیجه گرسنگی در این شهرک جان خود را از دست داده‌اند. فعالان می‌گویند که مردم برای رفع گرسنگی، مجبور شده‌اند برگ درختان را بخورند.

محاصره مضایا از حدود 200 روز پیش پس از آن آغاز شد که ارتش دولتی سوریه و شبه‌نظامیان حزب‌الله، حملات خود را برای خارج کردن مناطق هم مرز با لبنان از کنترل مخالفان آغاز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید