حوثی‌ها مانع ملاقات ولد الشیخ با اعضای بازداشت شده دولت هادی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع سیاسی یمن دوشنبه 11 ژانویه فاش کردند که شبه نظامیان حوثی و عبدالله صالح با رد درخواست اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل با مقامات دولت عبدربه منصور هادی که در صنعا در دست حوثیها هستند، ممانعت کرده و با این کار بار دیگر در روند پروسه صلح یمن کارشکنی کردند.

به گزارش العربیه، به نقل از منابع سیاسی در صنعا حوثی ها با درخواست فرستاده ویژه سازمان ملل برای ملاقات مقامات عالی رتبه دولت عبد ربه منصور هادی از جمله سرلشکر محمود الصبیح، وزیر دفاع این کشور که در بازداشت حوثی ها به سر می برد، موافقت نکردند.

ملاقات و مصاحبه با مقامات یمنی بازداشت شده توسط حوثی ها و همچنین رفع محاصره از تعز به منظور رساندن کمک های انسانی از مواد مورد توافق میان حوثی ها و دولت یمن و سازمان ملل است که اکنون حوثی ها همه این تعهدات را زیر پا گذاشته اند.

علاوه بر این، به رغم وعده های شبه نظامیان حوثی و صالح برای کاهش بحران انسانی در تعز، کمیته پزشکی استان تعز اعلام کرد، تاکنون 37 ساختمان بهداشت و درمان به دلیل محاصره نظامی و گلوله باران شهر توسط حوثی‌ها و نرسیدن امدادات دارویی بسته شد.

گلوله باران مداوم و بی رویه شهر طی 12 ساعت گذشته تعز باعث کشته شدن 5غیر نظامی و زخمی شدن بیش از 8 تن دیگر شد.

همچنین گلوله باران کوی «وادی» در شهر تعز باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از کودکان این منطقه شد.

از سوی دیگر جنگنده های ائتلاف عربی تعدادی از مراکز تجمع شبه نظامیان حوثی در تعز را بمباران کردند که طی آن دهها شبه نظامی حوثی کشته و زخمی شدند.جنگنده‌های ائتلاف حداقل به 8 بار اردوگاه و انبارهای موشکی حوثی ها را در منطقه «خشم الکره» در شرق صنعا، بمباران کردند.

همزمان نیروهای مقاومت مردمی یمن در منطقه سوق نجد با عقب راندن حوثی‌ها، به سوی منطقه المسراخ پیشروی کردند.

در همین حال سرلشکر حسین العجی العواضی، یکی از فرماندهان عالی رتبه ارتش ملی یمن با بازدید از مناطق جنگی ادعاهای حوثی ها مبنی بر نزدیک شدن آنها به استان جوف را تکذیب کرد.

در استان البیضاء نیز مقاومت مردمی یک تجمع نظامی حوثی ها را مورد هجوم قرار داده و تعدادی از آنها را کشته و زخمی کردند.
مقاومت مردمی همچنین منطقه جبل العرقوب در منطقه الصومعه را از حوثی ها بازپس گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید