تصویری..ماجرای تیراندازی در هتلی در منطقه گردشگری در مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس مصر، بامداد شنبه 9 ژانویه اعلام کردند، در نتیجه حمله سه تروریست با چاقو به یک هتل در منطقه گردشگری «غردقه»، استان دریای سرخ مصر، ا مهاجم توسط پلیس کشته و 2 تن دیگر مجروح و دستگیر شدند.

در جریان این حمله سه توریست 2 تبعه سوئد و 1 اسپانیایی مجروح شدند.خالد مجاهد، سخنگوی وزارت بهداشت مصر در مورد این حمله در در گفتگوی با خبرگزاری فرانسه، گفته است که در حمله مذکور 1 مهاجم کشته شده، 2 توریست تبعه سوئد و یک توریست تبعه اسپانیایی نیز مجروح شده اند.

Advertisement

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت وضعیت سلامت مجروحان خوب گزارش شده است.در پی این حمله تدابیر شدید امنیتی در محل وقوع حادثه اتخاد گردید.

هنوز مسئولیت این حمله را کسی بر عهده نگرفته است.

وزارت داخلی مصر گفته است که مهاجمان تروریست قصد داشتند از راه این هتل خود را به هتل «بلا ویستا» که جمعیت بیشتری از گردشگران در آنجا هستند برسانند اما نیروهای پلیس به موقع وارد صحنه شده و هر سه آنها را از پای در آوردند.

به گفته منابع امنیتی مهاجمان 5 تن بودند اما پس از مداخله پلیس و کشته شدن یک تن از آنها و زخمی شدن دو مهاجم دیگر و دستگیری آنها سه مهاجم دیگر فرار کردند.

نیروهای امنیتی منطقه مشرف بر هتل و اطراف آن را محاصره و درهای ورودی و خروجی هتل، بستند.

طبق این گزارش پلیس و نیروهای امنیتی برای دستگیری سه مهاجم دیگر تمام جاده های ورودی از سمت منطقه «قنا» به سوی غردقه و منطقه شمال به سوی قاهره و استان های مصر سفلی را به طور کامل زیر نظر گرفته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید