اعلام رسمی موافقت رژیم اسد برای مشارکت در مذاکرات صلح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رژیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه روز شنبه 9 دسامبر، موافقت خود را به دی مستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه برای مشارکت در مذاکرات صلح ژنو، ابلاغ کرد.

به گزارش العربیه، رژیم اسد از دی مستورا خواسته است، فهرست اسامی هیئت شرکت کننده مخالفان در کنفرانس و نیز فهرست دیگری از گروههای تروریستی در سوریه را معرفی کند.

قرار است دو طرف بیست و پنجم ماه جاری در ساختمان سازمان ملل در ژنو مذاکرات خود را آغاز کنند در حالیکه اوضاع کنونی سوریه تیره نشان می دهد.

مخالفان می گویند برای نشان دادن حسن نیت رژیم سوریه در جدی بودن مذاکرات، این رژیم باید پیش از آغاز گفت و گوها، برای مثال، بازداشت شدگان را آزاد کند.

از سوی دیگر، رژیم سوریه نیز که اظهار داشته بدون پیش شرط در مذاکرات شرکت خواهد کرد، گفته که سرنوشت اسد را تنها مردم تعیین می کنند.

خواسته های دو طرف، بویژه درباره سرنوشت اسد، نگرانی و نا امیدی برای رسیدن به راه حل سیاسی، به وجود آورده است.

یکی از نگرانی های دی مستورا، که قرار است فردا با اسد دیدار کند، این است که تنش جدید میان سعودی و ایران، بر این مذاکرات تاثیر منفی قرار دهد.

از سوی دیگر، ریاض نیز تاکید کرد که اختلاف با ایران، هیچ گونه ربطی به روند صلح در سوریه نخواهد گذاشت در حالیکه ایران اشاراتی درباره تاثیر تحولات اخیر بر روند این مذاکرات، داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید